Americká hypotéka

FINPOINT s.r.o.

Nastavte si parametry Vaší hypotéky sami

(na posuvném měřítku nastavte Vaše parametry, pokud Vám měřítko nestačí, nastavte si konkrétní hodnoty přímo)

let
FINPOINT s.r.o.

Americká hypotéka

Americká hypotéka neboli neúčelový hypoteční úvěr je úvěr, u kterého banka nezkoumá účel použití prostředků z úvěru a zároveň vyžaduje zajištění úvěru nemovitostí. Obvykle se dá tato americká hypotéka použít na získání prostředků do podnikání, na konsolidaci neúčelových půjček nebo zkrátka jen na prosté utracení. Banka Vám tedy půjčí peníze, zpravidla mnohem více nežli prostřednictvím standardního spotřebitelského úvěru, ale budete za ně ručit vlastní nemovitostí.

160+vyřízených úvěrů a půjček
450+milionů korun pro naše klienty
CO JE DOBRÉ VĚDĚT

Jak to funguje

Stejně jako u klasických hypoték, tak i u americké hypotéky banka vyžaduje, aby výše úvěru byla nižší než hodnota nemovitosti v zástavě. Dnes banky poskytují americké hypotéky zpravidla s LTV 60 %, maximálně 70 %. Pokud potřebujete více peněz, než jakou má hodnotu Vaše nemovitost, je řešením zastavit nemovitostí více.

Nejčastěji je americká hypotéka využívána na konsolidaci tradičních spotřebitelských půjček. Výhodou zde oproti půjčkám totiž je, že můžete mít splatnost americké hypotéky až 20 let a úroky se pohybují od 2,99 % p.a. To dokáže opravdu znatelně snížit splátky a uvolnit tak rodinné cashflow.

ŘEŠENÍ PRO PODNIKATELE

Alternativní forma získání prostředků pro podnikání

Dalším častým využitím americké hypotéky je získání prostředků do podnikání (např. na nákup materiálu nebo na provoz v prvních měsících). Ve světě podnikatelských úvěrů totiž platí pořekadlo, že banky půjčují hlavně těm, co to nepotřebují. Začínající podnikatel tedy musí na rozjezd buď použít svoje vlastní úspory, anebo pokud je nemá, tak zastavit vlastní nemovitost a získat tak prostředky z americké hypotéky.

Vyhledat tedy vhodnou banku pro financování není nic jednoduchého. Proto si raději zvolte partnera, který se v bankovních produktech vyzná a bude hájit především Vaše zájmy.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Napište nám zprávu