Pohotovostní úvěr

FINPOINT s.r.o.

Nastavte si parametry Vaší hypotéky sami

(na posuvném měřítku nastavte Vaše parametry, pokud Vám měřítko nestačí, nastavte si konkrétní hodnoty přímo)

let
FINPOINT s.r.o.

Pohotovostní úvěr

Hypotéka, když ještě nemovitost nemáte

Pohotovostní úvěr je typ hypotéky, kdy Vám banka schválí úvěr s konkrétním LTV a na konkrétní výši za aktuálních podmínek a čeká, až jí dodáte nemovitost do zástavy. Velkou výhodou v pohotovostním úvěru je, že máte sjednanou hypotéku za stávajících podmínek (především úroku) a máte několik měsíců (zpravidla rok, výjimečně dva) na hledání vhodného bydlení. I kdybyste během následujícího období třeba přišli o práci nebo se na trhu výrazně zvýšily sazby úroků hypoték, tak Vaše podmínky se již nezmění a banka je dodrží.

219+vyřízených úvěrů na bydlení
20spolupracujících bank
487+milionů korun pro naše klienty
CO JE DOBRÉ VĚDĚT

Pozitiva a úskalí takovéhoto úvěru

Při plánování sjednání hypotéčního pohotovostního úvěru dbejte především na to, jestli máte odpovídající výši vlastních zdrojů. U pohotovostního úvěru chce banka vždy, abyste se podíleli na účelu 10 % nebo 20 % z celého záměru. Tedy, abyste například při koupi domu za 2 000 000 Kč měli alespoň 200, respektive 400 000 Kč již naspořeno a mohli se jimi podílet na úhradě kupní ceny. Naše společnost Vám nicméně dokáže pomoci i v situaci, kdy tyto prostředky zatím k dispozici nemáte. Správnou volbou vhodných finančních nástrojů a produktů jsme to pro Vás schopni vyřešit, aniž byste se zadlužovali u nesprávných subjektů či za nevýhodných podmínek. Zvažujete-li hypotéku a 10% nebo 20% hodnoty nemovitosti nemáte, obraťte se na nás pro konzultaci určitě včas.

Velkou výhodu má pohotovostní úvěr pro rodiny, které plánují mateřství. Pokud už víte, že jste tzv. v očekávání, je možné zažádat o pohotovostní úvěr ještě v době, než jeden z vás půjde na mateřskou dovolenou a jeho příjem klesne na polovinu, ne-li na třetinu.

To samé platí, chystáte-li se změnit zaměstnání. Banky Vám neschválí úvěr, jste-li ve zkušební nebo výpovědní době. Proto, pokud již víte, že budete z jednoho zaměstnání odcházet a do druhého nastupovat, hrozí Vám až 6ti měsíční období, kdy budou banky vyčkávat, nežli Vaše příjmy odsouhlasí a přijmou jako akceptovatelné. Uzavřením pohotovostního úvěru ještě před tím, nežli budete fakticky řešit odchod ze zaměstnání, si zajistíte dostatečný klid na to, abyste mohli nemovitost dále hledat a věděli, že úvěr dostanete.

Stejně tak je zpravidla nejzazší termín pro zahájení čerpání pohotovostního úvěru (tedy dodání nemovitosti do zástavy) 12 měsíců, přičemž výjimkou u řady bank někdy až 24. Pokud do té doby nemovitost nedodáte, může banka požadovat zaplacení úroků za dobu, kdy vám prostředky rezervovala. I takové situace se dají ale řešit a leckdy stačí úvěr jen začít čerpat, třeba na výměnu oken ve stávajícím bytě, tedy na malý zlomek původně zamýšlené částky. V praxi je proto tento typ úvěru pro klienty téměř bez rizika a velmi oblíbený.

PATŘÍ MEZI OBLÍBENÉ

Tento hypotéční pohotovostní úvěr je mezi klienty stále oblíbenější. Je to zejména proto, jak již uvedeno výše, že banka s klientem podepíše hypotéku, aniž by jej zatěžovala administrativou kolem odhadu nemovitosti, kupní smlouvy, realitní kanceláře, katastru nemovitostí a podobně. Klient má následně rok až dva na to, aby si svoji nemovitost snů našel a v klidu následně věci kolem nemovitosti doložil. Klient má ale již jistotu, že má hypotéku podepsanou a nemůže se mu stát, že si napřed najde nemovitost a potom na hypotéku v potřebné výši “nedosáhne”.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Napište nám zprávu