Investiční hypotéka

FINPOINT s.r.o.

Nastavte si parametry Vaší hypotéky sami

(na posuvném měřítku nastavte Vaše parametry, pokud Vám měřítko nestačí, nastavte si konkrétní hodnoty přímo)

let
FINPOINT s.r.o.

Investiční hypotéka

Investiční hypotéka je pojem používaný pro hypotéku na nemovitost, která se bude pronajímat a příjmem z pronájmu se bude i splácet. V případě investiční hypotéky banka už v rámci zkoumání bonity žadatele o investiční hypotéku zkoumá i budoucí příjem z pronájmu. Je tedy pak možné si vzít investiční hypotéku i například na celý bytový dům.

Jako u standardní hypotéky i v případě investiční hypotéky banka nepůjčí celou kupní cenu. Pokud tedy investiční hypotéku hledáte, je nutno mít na paměti, že budete potřebovat mít našetřeno minimálně 10 % z kupní ceny. Jsou nicméně i banky, které pokud již vlastníte více nežli jednu nemovitost, Vám na tu další již nepůjčí více, nežli 60%. Proto, pokud chcete podobnou situaci řešit, se s námi určitě předem spojte a my Vám pomůžeme vybrat takovou banku, která se pro Váš záměr nejlépe hodí.

219+vyřízených úvěrů na bydlení
20spolupracujících bank
487+milionů korun pro naše klienty
CO JE DOBRÉ VĚDĚT

Jak vybrat tu správnou banku

Řada bank však v případě investiční hypotéky poskytuje omezení. Prvním z nich je LTV. Banka je ochotná půjčit investiční hypotékou například maximálně jen 60 % tržní ceny nemovitosti. Stále však existuje i dostatek bank, které u investiční hypotéky rozdíly nedělají.

Druhým omezením je, že banka dokáže pro posouzení schopnosti splácet investiční hypoteční úvěr započítat pouze část plánovaného příjmu z pronájmu, pokud vůbec. Klasickým poměrem je 60 % z hrubého nájemného s tím, že nájemní smlouva musí být podepsána ještě před schválením investiční hypotéky (nebo alespoň smlouva o smlouvě budoucí). Jsou však na trhu i banky, které dokáží započítat do investiční hypotéky i 70 %.

Pokud plánujete nakoupit více investičních nemovitostí, dejte si pozor, jakým způsobem banky posuzují současný příjem z pronájmu. To, co je pro všechny stejné je fakt, že nezapočítají do příjmů nájem vyplácený v hotovosti. Pokud příjem z pronájmu není zahrnutý v daňovém přiznání, banky z něj dokáží do bonity v investiční hypotéce započítat cca 50 – 80 %. A pokud už v daňovém přiznání je, banka do bonity dokáže započíst cca 70 – 100 % jeho výše.

Ještě větší obezřetnost je potřeba mít, pokud chceme podepsat investiční hypotéku, kterou chceme splácet z budoucího nájmu, který na teprve za tuto hypotéku koupeném bytě budeme v budoucnu, až byt pronajmeme, realizovat. Tento typ příjmů je pro klienty často nejlogičtější, nicméně banky jej přijímat nechtějí. V dnešní době jsou na trhu jen tři banky, které jsou k tomu ochotny. Včas se s námi spojte, abychom Vám pomohli vybrat tu pravou.

NA CO NEZAPOMENOUT

Banka si chce maximum věcí prověřit

Vždy je však třeba mít na paměti, že tak jako si banka bude chtít nechat zpracovat odhad tržní ceny nemovitosti, bude si chtít nechat zpracovat také odhad výše tržního nájmu.

Vyhledat tedy vhodnou banku pro financování investiční nemovitosti investiční hypotékou není nic jednoduchého. Proto si raději zvolte partnera, který se v bankovních produktech vyzná a bude hájit především Vaše zájmy.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Napište nám zprávu