Refinancování a konsolidace

FINPOINT s.r.o.

Nastavte si parametry Vašeho úvěru sami

(na posuvném měřítku nastavte Vaše parametry, pokud Vám měřítko nestačí, nastavte si konkrétní hodnoty přímo)

měs.
FINPOINT s.r.o.

Refinancování úvěrů a jejich konsolidace

Pokud už nějaký spotřebitelský úvěr máte, obvykle se dá zlevnit jeho převedením do jiné banky, tedy refinancováním. V konkurenčním prostředí se banky předhánějí, kdo naláká zákazníka na nižší úrok. Od výše úroku se pak odvíjí i splátka. U refinancování není, pokud si to klient sám nepřeje, potřeba měnit délku splácení úvěru. V případě konsolidace dokáže klient ušetřit na výši splátky především na prodloužení splatnosti nebo snížením průměru úrokové sazby. Nabídky jednotlivých bank na konsolidace i refinancování dokážeme srovnat předem a vybrat tu nejvhodnější bez skrytých podmínek a nákladů. Umíme Vám ušetřit peníze, které Váš rozpočet opravdu ucítí.

70+vyřízených úvěrů a půjček
17+milionů korun pro naše klienty
CO JE DOBRÉ VĚDĚT

Co banka, to jiná pravidla

Řada bank při refinancování postupuje tak, že když k nim chce klient převést svůj spotřebitelský úvěr, úrokovou sazbu sníží tak, že strhnou z ní několik procent a klient tak splácí v nové bance. Pokud ale refinancujete například úvěr od autobazaru, kde se úroky pohybují v řádech 15 – 30 % p.a., tak převedení splátek k jiné bance nemusí znamenat tak vysokou úsporu, jakou banka inzeruje v reklamách. Je dobré tedy pro refinancování vybírat banky, které refinancování provádějí podle svých „tabulkových“ sazeb, tedy podle předem daných podmínek.

Na trhu působí i několik bank, které klientovi dají velice nízkou sazbu, avšak za podmínky, že si od nich nakoupí jednorázově placené pojištění schopnosti splácet, které se obvykle zahrne přímo do refinancovaného úvěru tak, že se dlužná částka navýší. Při splácení úvěru se vždy nejprve hradí pojistné a úrok a pak teprve se přechází do splácení samotného refinancovaného dluhu. Splácení pojistného může tak zabrat například 2 roky splácení, po kterých dluh neklesá, ale hradí se z něj stále úrok.

NA CO NEZAPOMENOUT

Při refinancování a konsolidaci lze hodně ušetřit, nebo také jen málo…

Jak uvádíme, banky mají obecně odlišná pravidla pro řešení těchto situací a mají různé hranice výše úvěru, do kdy je prokázání příjmů méně detailní nebo naopak náročnější. Stejnětak mají různá pravidla pro stanovování výše úroků vzhledem k výší úvěru, počtu let splácení či typu klienta. Vyhledat tedy vhodnou banku pro refinancování, které opravdu ušetří, není nic jednoduchého. Proto si raději zvolte partnera, který se v bankovních produktech vyzná a bude hájit především Vaše zájmy.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Napište nám zprávu