Pravidelné investice

FINPOINT s.r.o.

Nastavte si parametry Vašich investic sami

(na posuvném měřítku nastavte Vaše parametry, pokud Vám měřítko nestačí, nastavte si konkrétní hodnoty přímo)

let
FINPOINT s.r.o.

Investujte pravidelně

Pravidelná investice je systém investování na bázi pravidelných nákupů aktiv, čímž je zajištěno průměrování nákupní ceny. Mezi našimi klienty je pravidelná investice nejvíce oceňována pro snížení rizikovosti investovaných prostředků a také, že investice pak není tolik náročná na kapitál. Průběh pravidelného investování pak probíhá tak, že pokud každý měsíc nebo čtvrtletí pošlu do fondu prostředky, nakupuji pokaždé za jinou cenu. Naprosto nejvýhodnější moment je ten, když jsou trhy v propadu, v takovémto okamžiku je to jako nakupovat zboží v obchodním domě v čase výprodejů – vše se nakupuje pod cenou. Na konci investičního horizontu pak prodávám za aktuální cenu.

65+milionů korun v investiční správě
93spokojených klientů
10000+investičních titulů a příležitostí
24časových pásem pro investování
CO JE DOBRÉ VĚDĚT

Pravidla investování

Investiční horizont je velice důležitým aspektem. Je totiž potřeba, aby všechny pravidelné nákupy v investici byly za nižší cenu než ta konečná prodejní. Už od konce 19. století se trhy chovají stále stejně a například pro akciové trhy je typické, že každých 10 let cena akcií vzroste v průměru o 9 % p.a.

Pro pravidelné investování je vysoce žádoucí volatilita (kolísání ceny). Pokaždé, když se ceny nakupovaných aktiv propadnou pod průměrnou cenu, nakupuji levně, abych mohl posléze dráž prodat.

Pro tento druh pravidelného investování je typické využití otevřených podílových fondů, kde se dá investovat již od 500 Kč měsíčně. Našim klientům zde sestavujeme portfolia tak, aby se sami jako neprofesionální investoři mohli podílet na ziscích a výnosech díky fondům s aktivní správou, ale i na fondech, které sami kopírují vývoj trhu.

CO TO ZNAMENÁ INVESTOVAT

Bojíme se (ne)rizika

Co to vlastně znamená příliš neriskovat? V investicích platí pravidlo takzvaného „magického trojúhelníku“, který popisuje vztah mezi rizikem, výnosem a likviditou investice, přičemž nikdy nemůžete mít podle svého přání pod kontrolou více, nežli dva tyto parametry ze tří.

  • Pokud chceme investici s vysokým výnosem a likvidní, bude více riziková.
  • Pokud s nízkým rizikem a vysokým výnosem, nebude příliš likvidní.
  • Pokud likvidní a s nízkým rizikem, nebude příliš výnosná. A tak podobně.

Ani běžný účet v bance se tomuto pravidlu nevyhne – je likvidní, při nižších částkách je s nízkým rizikem, a tedy je s extrémně nízkým výnosem.

Pomůžeme Vám porozumět Vašemu osobnímu vztahu k riziku, likviditě a výnosu – magickému trojúhelníku. Pomůžeme Vám nastavit způsob Vašeho investování tak, abyste se cítili bezpečně.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Napište nám zprávu