Investiční společnosti

FINPOINT s.r.o.

Investiční společnosti

Investiční společnost je v České republice brána jako správce aktiv a k její činnosti je nutné, aby získala povolení České národní banky. Náplní práce investiční společnosti je tak správa investičních fondů, kde každý z nich má svého portfolio manažera (+ jeho tým odborníků). Samotný portfolio manažer investiční společnosti je kontrolován jak investiční společností, tak i tzv. depozitářem. Depozitář je vždy komerční banka a má za úkol kromě kontroly investiční společnosti a manažera fondu i realizovat jednotlivé nákupy a prodeje aktiv a v případě, že by investiční společnost zkrachovala, tak i vyplatit jednotlivé investory fondů, které má investiční společnost ve správě.

CO JE DOBRÉ VĚDĚT

Pečlivě si je prověřte

Nevěřte každé nabídce

Ne každá společnost, která o sobě tvrdí, že je investiční společností, je skutečně regulována ČNB a je tak její činnost kontrolována a sledována. Vždy máte možnost si investiční společnost vyhledat v rejstříku regulovaných subjektů na webových stránkách ČNB.

Většina investičních společností dokáže nabídnout investorům jen omezené množství fondů. Nejčastěji pouze své vlastní fondy. Je však na trhu několik z nich, které dokáží zprostředkovat i nákupy, prodeje a správu fondů i jiných investičních společností. Dokonce i takových, které se na českém trhu v investičních společnostech běžně nevyskytují.

Samotný fakt, že je například investiční společnost v ČR zástupcem mnohem větší nadnárodní skupiny světového formátu, ještě není zárukou, že poskytuje fondy, které jsou pro Vás vhodné nebo kvalitně diverzifikované. My v tomto případě z trhu vybíráme stabilní partnery na trhu investičních společností a od nich sestavujeme investiční portfolia šitá na míru každému klientovi.

NEBOJTE SE INVESTOVAT, ALE INVESTUJTE S ROZVAHOU

Spojte se s odborníky

Dokážete utratit o 1.000, 2.000 nebo 3.000 Kč měsíčně méně než vyděláte? Utratíte to nakonec nebo to odložíte na bankovní účet, kde peníze ztrácí na hodnotě?

Máte volné finanční prostředky v bance a jen ztrácejí vlivem inflace? Úrok je nižší nežli inflace?

Máte stavební spoření, které bude v dohledné době končit a nechystáte tyto prostředky použít na koupi nebo rekonstrukci bydlení?

Máte naspořené peníze na penzijním připojištění, je Vám 60 a více let nebo Vám doběhlo 15 let výsluhové penze? Nepotřebujete tyto prostředky hned použít na penzi, ale stejnětak nechcete je jen nechat ležet a ztrácet na hodnotě?

Končí Vám kapitálové životní pojištění a naspořenou částku hned nepotřebujete utratit?

Spojte se s námi a my Vám pomůžeme se zorientovat v někdy nepřehledné nabídce možností investování a zhodnocení Vašich peněz s rizikem odpovídajícím Vašemu požadavku a očekávání.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Napište nám zprávu