Jednorázová investice

FINPOINT s.r.o.

Nastavte si parametry Vašich investic sami

(na posuvném měřítku nastavte Vaše parametry, pokud Vám měřítko nestačí, nastavte si konkrétní hodnoty přímo)

let
FINPOINT s.r.o.

Jednorázová investice

Jednorázová investice neboli jednorázový nákup aktiva za účelem prodeje za vyšší než nákupní cenu nebo s vidinou zachování hodnoty zainvestovaných prostředků a pravidelné výplaty zhodnocení. Jako jeden z nejdostupnějších nástrojů je k jednorázové investici možné použít klasické otevřené podílové fondy. Úložka je zde od 10 000 Kč a je možné si vybírat ze široké škály typů fondů, rozdělených podle podkladových aktiv. Pokud vyberete na jednorázovou investici například kvalitně diverzifikovaný akciový fond, doporučujeme držet se ho minimálně 10 let. Čím déle v něm totiž máte prostředky jednorázově zainvestované, tím je vyšší pravděpodobnost, že se vám vrátí víc, než jste do fondu vložili.

My vybíráme pro jednorázovou investici takové akciové fondy, aby vydělávaly 6 % p.a. Pokud by riziko kolísání akciových trhů  při jednorázové investici nebylo nic pro vás, je možné zvolit kompromis, a to v podobě fondu, který v sobě míchá vlastnosti růstu akciového trhu a bezpečí dluhopisového trhu velkých a prověřených firem. Pro nejkonzervativnější klienty pak máme k dispozici na jednorázovou investici nemovitostní fondy. Sice dokáží vydělat 2 – 3 % p.a., ale poskytují mnohem větší bezpečí. Kvalitní nemovitostní fond totiž nakupuje především komerční nemovitosti rozeseté po co největším počtu regionů a výnos fondu tvoří příjem z pronájmu. Aby takový typ fondu byl opravdu pro jednorázovou investici bezpečným, je třeba, aby držel minimálně 10 nemovitostí a ty aby byly rozmístěny napříč různými regiony.

65+milionů korun v investiční správě
93spokojených klientů
10000+investičních titulů a příležitostí
24časových pásem pro investování
CO JE DOBRÉ VĚDĚT

Pravidla investování

Investiční horizont je pro jednorázovou investici velice důležitý parametr při výběru investičního nástroje. Minimální dobu investice pro jednorázovou úložku doporučujeme 36 měsíců. To je proto, abyste nemuseli platit daň z výnosu a aby zhodnocení z řádu jednotek procent bylo na investovaných prostředcích znát.

U jednorázové investice je velice nežádoucí volatilita (kolísání hodnoty investované částky). Proto našim klientům vždy sestavujeme investiční portfolia tak, aby na případných výkyvech na trhu vydělávali i přesto, že zainvestovali jednorázově a v mnoha případech tak i velmi rizikově.

Pro klienty, kteří zvažují i třeba kratší investiční horizont a případně mají nedůvěru k “fondům”, nabízíme kvalitní korporátní dluhopisy renomovaných firem, kde se zaměřujeme stejnětak na to, abychom klientům dokázali nabídnout možnosti zhodnocení až 6 % p.a. Rozdíly ve vlivu volatility a v daňových pravidlech Vám rádi vysvětlíme.

CO TO ZNAMENÁ INVESTOVAT

Bojíme se (ne)rizika

Co to vlastně znamená příliš neriskovat? V investicích platí pravidlo takzvaného „magického trojúhelníku“, který popisuje vztah mezi rizikem, výnosem a likviditou investice, přičemž nikdy nemůžete mít podle svého přání pod kontrolou více, nežli dva tyto parametry ze tří.

  • Pokud chceme investici s vysokým výnosem a likvidní, bude více riziková.
  • Pokud s nízkým rizikem a vysokým výnosem, nebude příliš likvidní.
  • Pokud likvidní a s nízkým rizikem, nebude příliš výnosná. A tak podobně.

Ani běžný účet v bance se tomuto pravidlu nevyhne – je likvidní, při nižších částkách je s nízkým rizikem, a tedy je s extrémně nízkým výnosem.

Pomůžeme Vám porozumět Vašemu osobnímu vztahu k riziku, likviditě a výnosu – magickému trojúhelníku. Pomůžeme Vám nastavit způsob Vašeho investování tak, abyste se cítili bezpečně.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Napište nám zprávu