Cestovní pojištění

FINPOINT s.r.o.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je typ pojištění určený ke krytí léčebných výloh při cestách do zahraničí. Dnes již cestovní pojištění nabízí širokou škálu připojištění a většinou je v nabídce v balíčcích. Obvykle kromě samotných léčebných výloh nabízí cestovní pojištění i pojištění odpovědnosti (pro případ, že někomu způsobíte v zahraničí škodu), úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění asistenčních služeb při cestě vlastním vozidlem nebo pojištění storna zájezdu. Nejčastěji sjednávané cestovní pojištění je jednorázové pojištění, a to vždy před samotnou dovolenou nebo služební cestou do zahraničí. Pokud však někdo takto cestuje častěji, rozhodně je na místě zvážit i tzv. celoroční cestovní pojištění. Klasické jednorázové pojištění má totiž maximální platnost 90 dní, a pokud někdo plánuje delší pobyt v cizině nebo více opakovaných výjezdů, je pro celoroční varianta cestovního pojištění určitě mnohem výhodnější.

200+uzavřených smluv
1700+pojištěných dnů na cestách
CO JE DOBRÉ VĚDĚT

Nejnižší limit na léčebných výlohách peníze nešetří

Nejdůležitější položkou na cestovním pojištění jsou léčebné výlohy. Jelikož dosah českých zdravotních pojišťoven za hranicemi ČR není takový jako v tuzemsku, je potřeba počítat s tím, že pokud v zahraničí dojde k nějakému úrazu, otravě nebo jiným zdravotním komplikacím a bude nutné vyhledat zdravotní péči, každé zdravotnické zařízení bude chtít jistotu, že účet za poskytnutou zdravotní péči bude uhrazen. Třeba taková běžná věc jako je akutní operace slepého střeva může například v afrických zemích vyjít na miliony korun. Proto není moudré vždy i v tomto případě hledat to nejlevnější řešení v cestovním pojištění.

CO JE DŮLEŽITÉ

Pojištění storna a zavazadel

Pokud máte malé děti, jistě v cestovním pojištění nejvíce oceníte pojištění storna zájezdu. Čím jsou děti menší, tím jsou i náchylnější na různé virózy a běžná onemocnění. To nejhorší co se vám může stát je, že děti onemocní den před odjezdem a dovolená je už zaplacená. Právě pro tyto účely je v cestovním pojištění právě pojištění storna zájezdu. Vztahuje se pouze na zdravotní rizika nebo úmrtí blízké osoby a je vždy se spoluúčastí. Je však vždy lepší dostat zpět větší část z ceny dovolené než ji nechat úplně propadnout.

Pojištění zavazadel zase nejvíce ocení lidé cestující letecky, kde se mnohdy stává, že zavazadla přistála v jiné destinaci než jejich majitel nebo že byla cestou poškozena či zničena. V takovém případě je třeba se před samotnou cestou zamyslet jakou hodnotu mají věci, které si vezu s sebou a na jakou částku je mám pojištěné v cestovním pojištění.

Na trhu je mnoho pojišťoven nabízející cestovní pojištění. Na první pohled jsou hodně podobná, téměř stejná. Někdy ale detaily rozhodují. Spojte se s odborníky a my Vám pomůžeme nastavit cestovní pojištění tak, abyste byli maximálně kryti a přitom neplatili příliš.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Napište nám zprávu