Dluhopisy

FINPOINT s.r.o.

Dluhopisy

Jako jedna z oblíbených forem investování jsou u našich klientů korporátní dluhopisy. Jejich velkou výhodou je, že klienti nepodstupují riziko kolísání ceny a přesně vědí, kolik mají kdy dostat. Každý dluhopis má totiž přesně daný datum výplaty kuponu (výnosu) a přesně danou i dobu, kdy má dluhopis být zcela splacen. Samotný výnos je také po celou dobu stejný, takže tato forma investice je velice stabilní.

Pro naše klienty nabízíme širokou škálu korporátních dluhopisů renomovaných firem, kde běžně nabízíme zhodnocení až 6 % p.a.

65+milionů korun v investiční správě
93spokojených klientů
10000+investičních titulů a příležitostí
24časových pásem pro investování
CO JE DOBRÉ VĚDĚT

Pravidla investování

Do dluhopisu je možno zainvestovat pouze jednorázově, a to buďto v násobcích 50 000 Kč nebo od 50 000 Kč.

Dluhopis jako takový se nijak nezhodnocuje. Pouze se z něj vyplácejí výnosy a na konci se vrátí celá investovaná částka. Pokud chcete, aby kromě toho, že Vaše peníze v dluhopisu vydělávají, se i zhodnocovaly, je možné pravidelnou výplatu výnosů směřovat do pravidelného investování. Vaše jistina tak bude po celou dobu v bezpečí dluhopisu a výnosy z ní se budou ještě dál investovat.

Pozor na dostupnost neboli likviditu u dluhopisu. Dluhopis má pevnou dobu splatnosti a nelze ji nijak uspíšit. Pokud se rozhodnete zainvestovat do dluhopisu, dobře si promyslete, po jak dlouhou dobu můžete zainvestované prostředky postrádat. Pokud nám na začátku sdělíte své požadavky na parametry investice, sestavíme vám portfolio přímo na míru.

CO TO ZNAMENÁ INVESTOVAT

Bojíme se (ne)rizika

Co to vlastně znamená příliš neriskovat? V investicích platí pravidlo takzvaného „magického trojúhelníku“, který popisuje vztah mezi rizikem, výnosem a likviditou investice, přičemž nikdy nemůžete mít podle svého přání pod kontrolou více, nežli dva tyto parametry ze tří.

  • Pokud chceme investici s vysokým výnosem a likvidní, bude více riziková.
  • Pokud s nízkým rizikem a vysokým výnosem, nebude příliš likvidní.
  • Pokud likvidní a s nízkým rizikem, nebude příliš výnosná. A tak podobně.

Ani běžný účet v bance se tomuto pravidlu nevyhne – je likvidní, při nižších částkách je s nízkým rizikem, a tedy je s extrémně nízkým výnosem.

Pomůžeme Vám porozumět Vašemu osobnímu vztahu k riziku, likviditě a výnosu – magickému trojúhelníku. Pomůžeme Vám nastavit způsob Vašeho investování tak, abyste se cítili bezpečně.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Napište nám zprávu