Zdravotní pojištění cizinců

FINPOINT s.r.o.

Zdravotní pojištění cizinců

Zdravotní pojištění cizinců ustanovil stát jako povinnost pro všechny cizí státní příslušníky, kteří pobývají v České republice. Zdravotní pojištění cizinců je důležitou podmínkou pro získání víza nebo pobytu na území ČR. Pojistná ochrana Zdravotního pojištění cizinců se vztahuje jak na úrazy, tak i běžné zdravotní obtíže. Toto pojištění je obdobou pro veřejné zdravotní pojištění občanů ČR nebo cizinců s trvalým pobytem.

CO JE DOBRÉ VĚDĚT

Pozor na pravidla, výluky a limity

Na rozdíl od zdravotního pojištění pro občany ČR, má zdravotní pojištění cizinců coby typu komerčního pojištění své výluky a limity pojistného plnění. Je třeba si ve zdravotním pojištění cizinců pohlídat rozsah pojištění, jestli se například vztahuje na stomatologickou péči nebo je zde například připojištění pro případ těhotenství a porodu.

Stejně jako v případě klasického životního pojištění je i tady ve zdravotním pojištění cizinců povinnost uvádět pravdivě informace o svém zdravotním stavu a vykonávané pracovní činnosti v ČR. V případě zkreslených informací je riziko, pojišťovna může odmítnout plnění.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Napište nám zprávu