Investujte! Dnes!

FINPOINT s.r.o.

Nastavte si parametry Vašich investic sami

(na posuvném měřítku nastavte Vaše parametry, pokud Vám měřítko nestačí, nastavte si konkrétní hodnoty přímo)

let
FINPOINT s.r.o.

Investujte!

Kdy, když už ne nyní?

Současná hodnota kapitálových trhů se během roku 2020 otřásla. Spadla na velmi nízkou úroveň a následně se vrátila na obdobné pozice jako před tím. Nikdo nicméně neví, je-li to již trvalé překonání krize a trhy se dokázaly přizpůsobit nové realitě nebo jestli to bylo jen pozitivní nadechnutí na pokračující cestě ještě o něco níže. Ti, co v minulých letech či v době nedávné zainvestovali, měli slabší nervy a nevydrželi to, své portfolio prodali a realizovali přímou ztrátu. Ti trpělivější a s pevnějšími nervy vydrželi a jejich portfolio se dostalo opět na úroveň, kde bylo v dobrých časech. Schopnost trhů se přizpůsobit nové situaci, globální “zvyknutí si” na po sobě jdoucí pandemické vlny a hlavně schválení hned několika druhů protikovidové vakcíny a již praktický začátek aplikace vakcinace nás ujišťuje, že je opět doba na investování a není třeba se toho obávat. Je potřeba být nadále obezřetní, ala to je přeci u investování potřeba stále, bez ohledu na pandemické vlny. Rozhodnutí začít investovat tedy neodkládejte. Okrádáte sami sebe o budoucí zisky.

POUČME SE Z HISTORIE

Paralela s rokem 2008

Je tu jasná paralela s krizí v roce 2008. Ti, co zainvestovali dříve před krizí, o svoje prostředky někdy přišli. Ti, co ale zainvestovali během krizového období kolem roku 2008, realizovali zisk třeba až 480% během několika let. Je tu navíc jeden zásadní rozdíl. Tehdy nebyl žádný nouzový stav, žádná karanténa a žádná pandemie. Nyní tu jsou a vlády po celém světě se předhánějí v prohlášeních jak budou intervenovat a podporovat ekonomiku, aby se co nejrychleji opět nastartovala a přiblížila se dosavadní úrovni. Ani Evropská komise není stranou a slibuje 100 mld. € programů a pomoci. Lze tedy očekávat, že při této krizi se investoři, investující právě teď, dočkají svých zisků možná ještě dříve. Přesto je ale potřeba být obezřetní připomenout co v investicích platí, a to že minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích.

Chování trhů po celém světě v rámci koronavirové pandemie v roce 2020 (S&P 500, Dow Jones, Nasdaq, Nikkei)

Chování trhů po celém světě v roce 2008/2009. (S&P 500, Dow Jones, MSCI World, PX50)

Není Vám to povědomé? Dnes vidíme srovnatelné “vzpamatování se”, jen rychlejší. Ti, co zainvestovali v období krize, realizovali zisk třeba až 480% během několika let.

75+milionů korun v investiční správě
93spokojených klientů
10000+investičních titulů a příležitostí
24časových pásem pro investování
CO JE DOBRÉ VĚDĚT

Nesnažte se nakoupit “co nejlevněji”

Nakupte raději “jen” levně

Není správné nakupovat nejlevněji, ale levně. Teď je ta dobrá doba! Mnoho fondů po celém světě již posílilo své akciové pozice, což je vidět na grafech vývoje indexů, ale stále jsou ceny velmi nízko. Pokud budou investoři čekat, až budou ceny nejníže, pravděpodobně to stejně nechytnou. Dříve nebo později se nějaký velký hráč „utrhne“ a klienti si potom budou říkat proč to nekoupili již přede dvěma týdny. Raději levně, nežli nejlevněji!

Neinvestujte s trhem. Investujte vždy “proti trhu”! Nakupujte když jsou trhy dole a vše je levné. Prodávejte když jsou trhy nahoře a vše je drahé. Každý má rád velké výprodejové akce v obchodech a “černý pátek” láme všechny rekordy. S financemi na trzích to ale většina lidí dělá zcela nepochopitelně obráceně.

CO TO ZNAMENÁ INVESTOVAT

Bojíme se (ne)rizika

Co to vlastně znamená příliš neriskovat? V investicích platí pravidlo takzvaného „magického trojúhelníku“, který popisuje vztah mezi rizikem, výnosem a likviditou investice, přičemž nikdy nemůžete mít podle svého přání pod kontrolou více, nežli dva tyto parametry ze tří.

  • Pokud chceme investici s vysokým výnosem a likvidní, bude více riziková.
  • Pokud s nízkým rizikem a vysokým výnosem, nebude příliš likvidní.
  • Pokud likvidní a s nízkým rizikem, nebude příliš výnosná. A tak podobně.

Ani běžný účet v bance se tomuto pravidlu nevyhne – je likvidní, při nižších částkách je s nízkým rizikem, a tedy je s extrémně nízkým výnosem.

Pomůžeme Vám porozumět Vašemu osobnímu vztahu k riziku, likviditě a výnosu – magickému trojúhelníku. Pomůžeme Vám nastavit způsob Vašeho investování tak, abyste se cítili bezpečně.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Napište nám zprávu