Lepší zhodnocení úspor

FINPOINT s.r.o.

Nastavte si parametry Vašich investic sami

(na posuvném měřítku nastavte Vaše parametry, pokud Vám měřítko nestačí, nastavte si konkrétní hodnoty přímo)

let
FIN POINT s.r.o.

Lepší zhodnocení úspor

Tato stránka je vhodná právě pro ty z Vás, kteří chtějí zhodnotit finanční prostředky lépe. Podle informací z bankovního sektoru mají Češi na běžných účtech a účtech jim podobných 1,3 bilionu korun (konec 2019). Zhodnocení takto uložených peněz je zcela minimální a je to jen zlomek částky, o kterou každoročně díky inflaci přijdou. Pokud k tomu přičteme ještě stavební spoření a další obdobné produkty, je tato částka ještě mnohem vyšší. Tato situace ale nahrává bankám a ne samotným klientům.

Inflace

Inflace během většiny roku 2020 překračovala hodnotu 3%. Aby Vaše peníze a úspory neztrácely na hodnotě, je potřeba je investovat se zhodnocením určitě přesahujícím inflaci. V České republice je řada možností, jak investovat s ročním zhodnocením až 6% a přitom příliš neriskovat.

Co to vlastně znamená příliš neriskovat? V investicích platí pravidlo takzvaného „magického trojúhelníku“, který popisuje vztah mezi rizikem, výnosem a likviditou investice, přičemž nikdy nemůžete mít podle svého přání pod kontrolou více, nežli dva tyto parametry ze tří.

  • Pokud chceme investici s vysokým výnosem a likvidní, bude více riziková.
  • Pokud s nízkým rizikem a vysokým výnosem, nebude příliš likvidní.
  • Pokud likvidní a s nízkým rizikem, nebude příliš výnosná. A tak podobně.

Ani běžný účet v bance se tomuto pravidlu nevyhne – je likvidní, při nižších částkách je s nízkým rizikem, a tedy je s extrémně nízkým výnosem.

  • Dokážete utratit o 1.000, 2.000 nebo 3.000 Kč měsíčně méně než vyděláte? Utratíte to nakonec nebo to odložíte na bankovní účet, kde peníze ztrácí?
  • Máte volné finanční prostředky v bance a jen ztrácejí vlivem inflace? Úrok je nižší nežli inflace?
  • Máte stavební spoření, které bude v dohledné době končit a nechystáte tyto prostředky použít na koupi nebo rekonstrukci bydlení?
  • Máte naspořené peníze na penzijním připojištění, je Vám 60 a více let nebo Vám doběhlo 15 let výsluhové penze? Nepotřebujete tyto prostředky hned použít na penzi, ale stejnětak je nechcete jen nechat ležet a ztrácet?
  • Končí Vám kapitálové životní pojištění a naspořenou částku hned nepotřebujete utratit?
ZHODNOCENÍ ÚSPOR

I Vám zpřístupníme možnosti investovat se zhodnocením až 6% ročně!

Můžete investovat pravidelně

Investujte měsíčně nebo kvartálně se stejnou nebo i různou částkou. Úroky, které Vaše investice postupně vydělá, ponecháte na investičním účtu a ty budou vydělávat další úroky. Díky tomuto principu tzv. „složeného úročení“ dosáhnete principu sněhové koule a Vaše prostředky se zhodnotí na maximální míru, kterou ten daný vybraný investiční titul umožňuje.

Můžete investovat jednorázově

Investujte konkrétní částku peněz, kterou na nějaké období nebudete potřebovat a je dobré jí mezitím zhodnotit. Lze investovat jak způsobem, že si veškeré zhodnocené peníze vyberete až na konci tohoto období, tak i formou renty, a tedy že Vám budou postupně (měsíčně, kvartálně, pololetně) vyplácet úroky a na konci období dostanete zpět více méně tu částku, kterou jste do investice vložil.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Napište nám zprávu