Rezerva na stáří

FINPOINT s.r.o.

Nastavte si parametry Vašeho spoření sami

(na posuvném měřítku nastavte Vaše parametry, pokud Vám měřítko nestačí, nastavte si konkrétní hodnoty přímo)

let

Hodnota majetku na konci

Vámi vložená částka

Zhodnocení a příspěvky

Tato výše je jen orientační, pro konkrétní nabídku přejděte na online formulář.
FINPOINT s.r.o.

Rezerva na stáří

Tato stránka je vhodná právě pro ty z Vás, kteří zodpovědně zvažujete jak se zajistit na stáří. Co to vlastně je stáří a kdy to nastane? Pro řadu našich klientů stáří začíná mnohem později nežli dosažením důchodového věku. Je to spíše stav mysli a způsob, jakým naši klienti chtějí trávit svůj čas nežli dosažení věku, kdy jim stát přizná důchod.

Proto by bylo lepší používat spíše „rezerva na budoucnost“. Co všechno se na tvorbě rezervy na budoucnost podílí a jak toho využít na maximum?

CHCI SE ZAJISTIT NA STÁŘÍ

Vyberte si z našich služeb

Chci si založit a správně nastavit spoření na penzi

Vím, že bude těžké spolehnout se jen na důchod od státu a kdo ví jaký ten důchod za tolik let vlastně bude a bude-li vůbec nějaký alespoň trochu slušný. Proto si chci založit důchodové spoření, kde si budu vytvářet i vlastní rezervu, která mi následně v důchodu pomůže ke státní penzi. K dispozici jsou dva základní produkty – penzijní připojištění a doplňkové penzijní spoření. Oba jsou součástí tzv. III. pilíře důchodového systému. Oba mají svá specifika a jsou vhodné pro různé typy klientů, zejména vzhledem k věku a počtu let do důchodu. Stejnětak i nastavení parametrů takovéhoto spoření se, zejména vzhledem k věku, může velmi lišit. Novou smlouvu lze nicméně od roku 2013 založit jen u doplňkového penzijního spoření. Smlouvu penzijního připojištění (nově transformovaný fond) již musíte mít sepsanou z období před koncem roku 2012 a nyní lze již jen měnit parametry takové smlouvy.

Pomůžeme Vám vybrat si ten správný produkt a správně jej nastavit, abyste maximalizovali státní příspěvek a vytvořili co největší možnou rezervu vzhledem k Vašim vlastním finančním možnostem. Vysvětlíme Vám jak to funguje se státním příspěvkem, případným příspěvkem Vašeho zaměstnavatele a co si můžete odepsat z daní.

Chci si vybudovat dlouhodobou rezervu, ale nechci mít peníze vázané v penzijní společnosti až do důchodu

I s využitím maximálního státního příspěvku v rámci tzv. III. pilíře důchodového systému nemusím vybudovat tak velkou rezervu, která mi v budoucnu bude stačit. Chci být ve stáří aktivní, popřípadě cestovat a nechci být omezen jen tím, „na co mám“. Proto je vhodné nad rámec státem definovaných produktů ze III. pilíře ještě spořit či investovat jinde. To spolu nese i další zásadní výhodu. Takto vybudovaná rezerva, mimo III. pilíř, již nemusí být vázána a blokována až do důchodu nebo do 60 let. Takto vytvořenou rezervu budu moci využít, budu-li chtít, již mnohem dříve, třeba za 10 nebo 15 let, přestože mám do důchodu třeba ještě let 30. Budu to moci použít na koupi nového bytu, nového auta, cestu kolem světa, dětem nebo vnoučatům na školu nebo na splnění si jiného životního snu.

Pomůžeme Vám vybrat takové spoření či investice, kde dokážete Vámi vytouženou rezervu vybudovat. Zkombinujeme Vám spoření do státem definovaných produktů III. pilíře a komerčního spoření a investic tak, aby to vyhovovalo Vašim možnostem a představám. Takováto kombinace je nejlepší cesta, jak se zajistit na budoucnost a svých představ skutečně dosáhnout.

let
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Napište nám zprávu