ŠABLONA

FIN POINT s.r.o.

Úvěry & půjčky – šablona

Spotřebitelský úvěr neboli půjčka je typ úvěru, při kterém se obvykle neručí žádným majetkem a nezkoumá se ani účel použitých prostředků. K vyřízení spotřebitelského úvěru je třeba doložit příjmy a historii minulého splácení nebo bezdlužnost skrz bankovní a nebankovní registry. Stejně tak banka u spotřebitelského úvěru bude vždy u žadatele zkoumat jeho příjmy a stálost příjmů, bude zkoumat i jejich zdroj, a jestli v minulosti vše včas splácel a jestli je schopen splácet i nový úvěr.

532+vyřízených úvěrů
37profesionálních poradců
967+spokojených klientů
21+let na českém trhu
NA CO SI DÁT POZOR

Autobazary & banky

Mnoho autobazarů poskytuje půjčky na pořízení ojetého vozidla. Dejte si pozor na podmínky těchto úvěrů. Z našich zkušeností vyplývá, že úroky na těchto úvěrech bývají od 15 % p.a. a vyšší, někdy dokonce až ke 30% p.a. Přitom  běžné spotřebitelské úvěry se pohybují od 3,9 % p.a. a průměr se pohybuje někde okolo 7% p.a. Úrok nemá vliv pouze na celkově zaplacené úroky, ale také na výši splátek a pouze vybráním vhodného produktu vám dokážeme ušetřit tisíce korun měsíčně.

Některé banky nabízejí tzv. účelové spotřebitelské půjčky. Celé to funguje tak, že po načerpání úvěru chce banka doložit, že prostředky byly použity na řešení vlastního bydlení (například na rekonstrukci). Může tak pro vás být mnohem jednodušší tento typ spotřebitelského úvěru po fixaci zahrnout do již běžící hypotéky a snížit si tak splátky díky rozložení do delší splatnosti a snížení úroku.

NA CO SI DÁT POZOR

Pozor na akce bank

Stále se najde mnoho bank, které „parazitují“ na naivitě svých klientů a zahrnují do spotřebitelských úvěrů různé náklady navíc nebo dělají propagační akce, které jim mají přilákat klienty na zdánlivě výhodné podmínky.

Jedním z těchto příkladů je jednorázově placené pojištění schopnosti splácet. O toto pojištění se navýší celý spotřebitelský úvěr a klient napřed splácí pojištění a úroky z úvěru, který po tu dobu neklesá. Může pak zjistit například po roce, že z dluhu mu ještě neubyla ani koruna.

Stejně tak využívají i akce na bonusové sazby. Klientovi se nabízí za včasné a řádné doplacení, že mu banka odpustí několik posledních splátek a on se tak dostane odpuštěním části z celkových úroků na mnohem nižší sazbu. Úskalí jsou však v tom, že se nesmí zpozdit s žádnou splátkou ani o několik dní a nesmí spotřebitelský úvěr nikam refinancovat ani ho předčasně splatit. Jakmile některou z těchto podmínek poruší, banka mu splátky neodpustí a on tak zaplatí úrok daleko vyšší než je tržní průměr.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Napište nám zprávu