Hypotéka dnes! Proč?

Nyní je nejlepší doba vzít si hypotéku, protože úrokové sazby půjdou tento rok výrazně nahoru, hlavně kvůli tomu, že se tento rok česká vláda velice zadluží.

Emise dluhopisů České republiky budou v tomto roce objemově sice o něco nižší než minulý rok, ale i tak jedna z největších v historii ČR, přesněji druhá nejobjemnější. Schodek veřejných financí bude druhý nejhlubší v historii ČR a nelze vyloučit, že nakonec i nejhlubší vůbec. Tím roste i vládní výpůjční potřeba, a tím pádem i emise dluhopisů bude obrovská.

Enormní nabídka dluhopisů ve spojení s předpokládaným postupným zotavováním tuzemské i globální ekonomiky s ochotou mezinárodních investorů směřovat více finančních prostředků do rizikovějších aktiv (typu akcií) povede k poklesu ceny dluhopisů vlády ČR, a tedy k růstu jejich výnosu. Proto by tento růst výnosu podpořilo i možné zvýšení základní úrokové sazby ze strany ČNB.

Žádáte o hypotéku?

Výnos desetiletého dluhopisu vlády ČR tak během roku 2021 vzroste z nynější úrovně kolem 1,2% na hodnotu 1,5%. To znamená, že pro komerční banky bude stále méně výhodné pokračovat se snižováním sazeb u klasických hypoték. To znamená že, když budou poměrně bezpečné dluhopisy úročeny atraktivněji než teď, banky budou více investovat do nich spíše než k poskytování přece jenom méně bezpečných hypoték, resp. budou nakonec za hypotéky požadovat vyšší úrok než teď.

Z toho vyplývá, že nejlepší doba na to vzít si hypotéku je nyní, začátkem roku 2021.

Váš team Finpoint, s.r.o. Vám nyní dokáže garantovat nejnižší sazby na trhu např. 1,59% u refinancování úvěru bez pojištění a u nové hypotéky 1,79% bez pojištění s desetiletou fixací.

Ozvěte se nám ještě dnes.

Comments are disabled.