Je čas pořídit si vlastní bydlení?


Proč zrovna nyní jít do vlastního bydlení

Nízké úrokové sazby u hypotečních úvěrů zvyšují zájem klientů jít do vlastního bydlení. Nízké sazby se nyní hodí i těm klientům, kteří budou refinancovat svou stávající hypotéku. Pomůžeme i Vám zajistit nejlevnější možnou úrokovou sazbu na trhu a ve většině případů i bez pojištění schopnosti splácet, které jen tahá další finanční prostředky z Vašich peněženek.

Jak si zajistit výhodnou úrokovou sazbu a na jak dlouho fixovat úrokové sazby

Při výběru u nové hypotéky sledujeme aktuální výši úrokových sazeb. Čím nižší jsou, tak je dobré fixovat sazbu v bance na co nejdelší dobu tedy 7 až 10 let, tím raději lidé zvažují pořídit si půjčku na vlastní bydlení. Pomáháme takto více než 100 spokojeným rodinám měsíčně. Nejvíce nových hypoték si v České republice sjednali klienti v roce 2016, tehdy úrokové sazby hypoték přepisovaly historická minima. Nyní se dostáváme na stejné úrokové sazby jako tehdy a důvodem jsou vysoké ceny nemovitostí zejména ve velkých městech a přísnější podmínky pro získání hypotéky (pozn. zájemci o hypotéku musí nově splnit parametry DTI s DSTI).

Úrokové sazby u hypoték budou růst

Úrokové sazby u hypotéky se v čase mění. O budoucím vývoji sazeb u hypotečního úvěru rozhodne vývoj základních úrokových sazeb v ekonomice. Pakliže přistoupí ČNB k výraznějšímu zvyšování sazeb, promítne se tento krok i do úročení hypotéky. Prozatím ale tuzemské banky s žádným dramatickým růstem úrokových sazeb hypoték nepočítají. Banky se snaží zaujmout klienty výhodnými úrokovými sazbami, ale také dalšími výhodami (např. zdarma odhad nemovitosti, sjednání a vedení hypotéky apod.).

TIP: Naše online kalkulačka hypoték Vám ukáže, kolik s aktuální úrokovou sazbou budete měsíčně platit a při vyplnění úplného formuláře Vám náš specialista přesně sdělí na jakou částku dosáhnete.

Jak si zajistit výhodnou úrokovou sazbu

U nové hypotéky i refinancování té stávající si můžete vybrat ideální dobu fixace úrokové sazby. Standardně je dnes nabízena fixace u hypotéky na 1, 3, 5, 7 nebo 10 let. Na tuto sjednanou dobu máte jistotu, že se vám nezmění výše úrokové sazby ani výše měsíční splátky u hypotéky. Pokud očekáváte růst úrokových sazeb, zvolte si co nejdelší dobu fixace hypotéky. Posledních pár let roste zájem o hypotéky s fixací od pěti do deseti let.

TIP: Sjednání hypotéky uděláme s Vámi online z pohodlí domova.

Výhody a nevýhody dlouhé doby fixace úrokové sazby

Dlouhou dobu fixace hypotéky ocení klienti, kteří upřednostňují neměnnou výši splátek po co nejdelší dobu za předpokladu, že je úroková sazba dostatečně nízko. Pokud zafixujeme hypotéku s nízkou úrokovou sazbou například na deset let, nemusíte se obávat budoucího růstu úrokových sazeb u hypotéky. V případě výraznějšího poklesu úrokových sazeb ovšem ztrácíte možnost hypotéku rychle refinancovat a snížit si výši měsíční splátky.

Comments are disabled.