Půjčka COVID II, Chcete znát detaily?

Business people sitting around the table having meeting


Zde Vám nabízíme informace a pomoc, jak zažádat o peněžní prostředky ze státního programu úvěrů pro podnikatele COVID II. Českomoravská záruční a rozvojová banka sdělila, že některé parametry se ještě mohou trochu změnit, ale jsme připraveni Vás provést touto nepříjemnou situací.

POZOR, PLATÍ PRO VŠECHNY REGIONY S VÝJIMKOU PRAHY! PRO PRAHU PŘIPRAVUJÍ JINOU PODPORU.

Kdy?

Bude se spouštět na přelomu března a dubna. COVID II bude Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB), která poskytne záruku za úvěr, u jakékoliv komerční banky plus s finančním příspěvkem na úhradu úroků.

Kdo?

Žádat budou moc živnostníci, drobný, malý nebo středně velký podnik, ohledně provozního financování.

Kde?

Podnikatel může zažádat u některé ze spolupracujících komerčních bank se kterou jsme schopni pomoc úvěr předpřipravit, a o záruku pak u ČMZRB. V komerční bance vezmeme provozní úvěr a sdělíme, že využijeme podporu ČMZRB – COVID II.

Kolik banky půjčí a na jakou dobu?

Program od ČMZRB bude moci zaručit úvěry až do 15 milionů korun. Očekáváme, že záruka bude mít splatnost 3 let. Přesné informace budou známy ve výzvě, která bude vyhlášena v nejbližších dnech. Další parametry úvěru, jako je jeho splatnost či možnost odkladu splátek, budou dány obchodní politikou jednotlivých bank.

Na co bude úvěr?

Bude ho možné využít na úhradu provozních výdajů, jako jsou mzdy, nájemné, náklady na energie, dodavatelsko-odběratelské faktury, předfinancování pohledávek nebo profinancování zásob apod.

Nelze z úvěru platit jiný úvěr či leasing.

Pokud chcete, aby se zaručila ČMZRB musíte vyplnit oficiální formulář Žádost, který bude při spuštění programu k dispozici na webových stránkách www.cmzrb.cz v sekci Podnikatelé – Záruky – Záruka COVID II (tato stránka se připravuje).  A další přílohy, které se týkají identifikace podnikatelů, velikosti podniku atd.

Formulář by měl zvládnout vyplnit každý podnikatel, popřípadě s tím jsme ochotni pomoc. Samotný formulář Žádost, bez něhož nebude možné o podporu zažádat

Bonita (schopnost splácet)?  Jak bude řešena?

Žádný úvěr banka neposkytne bez posouzení bonity klienta. Každá banka má proto jiné parametry a my víme kde jsou k podnikatelů všeobecně nejvstřícnější.

 

Velké podniky na úvěr nemají nárok!

Podpora má být jen pro firmy do 250 zaměstnanců a obratu 50 milionů eur (max. středně velký podnik).

 

Jak dlouho bude trvat vyřízení úvěru?

Záleží na bance, která úvěr poskytuje a na dodání všech podkladů od Vás v součinnosti bude běžet vyřízení záruky u ČMZRB.

Obraťte se na nás a náš specialista Vám ochotně pomůže.

S pozdravem

Váš tým Finpoint

188 komentářů

Napsat komentář